Desktop Metal Production System™ BJ (Binder Jetting) 3D yazıcı

SPJ™ (Single Pass Jetting)

Production System™

Seri üretim için tasarlanan yüksek hızlı metal 3B yazıcı.

Parça Galerisi

Malzeme
17-4 PH Stainless Steel

Parça Boyutu (mm)
127 x 51 x 38

Parça Başı 3B Baskı Maliyeti ($)
19,18

Tek Baskıda Üretim Adedi
110

Yıllık Üretim Adedi
41.500

Avantajlar

Neden Production System™?

Bağlayıcı püskürtme ve tek geçişli mürekkep püskürtme teknolojisinin mucitleri tarafından yaratılan Production System™, metal parçaları uygun ölçekte 3B yazdırmanın en hızlı yolu olacak şekilde tasarlanmıştır.¹

01

Üst Düzey Parça Kalitesi

02

Rekabetçi Parça Başı Maliyet

03

Rakipsiz Tekrarlanabilirlik

04

Geniş Malzeme Uyumluluğu

01

Üst Düzey Parça Kalitesi

Bağlayıcı püskürtme ve tek geçişli inkjet teknolojisinin mucitleri tarafından oluşturulan Production System™, metal parçaları ölçekli olarak 3B yazdırmanın en hızlı yolu olacak şekilde tasarlanmıştır.¹

Yüksek Çözünürlüklü 3B Baskı

1200x1200 dpi doğal çözünürlüğü ve 50 µm kadar küçük katman yükseklikleriyle Production System™, mükemmel yüzey kaplaması ve inanılmaz derecede ince özelliklerle parçaları 3B olarak yazdırabilen hassas bir bağlayıcı püskürtme sistemidir.²

Üniform 3B Baskı Yatağı

Tescilli sabit dalga yayma teknolojisi, baskı sırasında sıkıştırma silindirinin önünde tutarlı bir toz dalgası sağlayarak toz yatağında yoğunluk homojenliğini artırır. Sonuç, her derleme içindeki parçalar arasında ve derlemeden derlemeye daha fazla tutarlılıktır.

Tam Yoğunlukta Metal Parçalar

Doldurma veya solvent ayırma adımına ihtiyaç duymadan %99'a varan veya bu yoğunluğu aşan müşteri tarafından hazır parçaları 3B yazdırın. Metal döküme benzer özelliklere sahip Production System™ parçaları, gücün kritik olduğu zorlu uygulamalar için uygundur.

02

Rekabetçi Parça Başı Maliyet

Düşük maliyetli metal enjeksiyon kalıplama (MIM) tozları, yüksek hızlı 3B baskı ve birçok parçayı tek bir yapıya yoğun bir şekilde yerleştirme yeteneği sayesinde geleneksel seri üretim teknikleriyle rekabetçi parça maliyeti sunar.

Düşük Maliyetli Metal Enjeksiyon Kalıp Tozları

Production System™, MIM endüstrisinde kullanılanla aynı düşük maliyetli tozları kullanır ve müşterilerin toplu üretimi ve çeşitli kolayca kullanılabilir alaşımları desteklemek için gerekli ölçeğe sahip yerleşik bir toz tedarik zincirine erişmesine olanak tanır. Proses sırasında geri kazanılan gevşek tozun %99'a kadar veya daha fazlası geri dönüştürülebilir, bu da atıkları azaltırken daha fazla maliyet verimliliği sağlar.

Yüksek Hızlı 3B Baskı

Parça oluşturmak için baskı taşıyıcısının her geçişini kullanan ve 1000'e kadar baskı hızlarına ulaşan Production System™ çift yönlü, Single Pass Jetting™ (SPJ) baskı teknolojisi ile günde on binlerce parça³ 3B yazdırılabilir. Lazer toz yatağı füzyon sistemlerinden 100 kat daha yüksek üretkenlik gösterir.⁴

Yoğun Parça Gruplama

Production System™'in kalıpsız, bağlayıcı püskürtmeli 3B baskı işlemi, parçaların gevşek tozla desteklendiği ve yapı plakasına kaynak gerektirmediği anlamına gelir. Bu, müşterilerin yüksek verimli yapıları verimli bir şekilde sunmak için yapı hacmini yoğun şekilde iç içe geçmiş parçalarla doldurmasına olanak tanır.

03

Rakipsiz Tekrarlanabilirlik

Production System™ anti-balistik teknolojisi, baskı çubuğu yedekliliği ve canlı optik baskı yatağı denetimi sayesinde güçlü tekrarlanabilirlik sunar. Güvenle yazdırabileceğiniz anlamına gelir.

Güvenilir 3B Baskı

Toz yatağı rahatsızlığını azaltmak için tasarlanan patentli anti-balistik teknolojisi, baskı çubuğunun ömrünü uzatırken 3B baskı işlemindeki değişkenliği büyük ölçüde azaltır. Bu, güvenilir baskıları ve mükemmel parça kalitesini kolaylaştırır.

Yazdırma Çubuğu Yedekliliği

Tam baskı çubuğu yedekliliği, baskı çubuğunun katmanlar arasında yeniden hizalandığı, güvenilir bağlayıcı birikimi sağlayan ve aksi takdirde son parça kalitesini etkileyecek kusurları bastıran bir bantlanma önleme mekanizması kullanılarak elde edilir. Bu mekanizma, bakım erişilebilirliğini geliştirirken sert, nozül tabanlı fazlalık ihtiyacını ortadan kaldırır.

Gerçek Zamanlı 3B Baskı Denetleme

Bir tepe kamerası, baskı sırasında baskı kusurlarını ve nozül performansını tespit etmek için çok açılı görüntüleme kullanarak her katmanı izleyerek parça incelemesini kolaylaştırır ve üretim ortamlarında eklemeli imalatın uygulanması için kritik olan yapı denetimlerini kolaylaştırır.

04

Geniş Malzeme Uyumluluğu

Production System™ inert ortamı, açık malzeme platformu ve Desktop Metal tasarımlı bağlayıcı seçenekleri, paslanmaz çelikten reaktif metallere ve yüksek performanslı alaşımlara kadar her şey dahil olmak üzere çok çeşitli metallerle 3B baskıya olanak tanır.

Inert, Kapalı Gaz Ortamı

%2'den az bir oksijen miktarına inertlenmiş kapalı bir toz ortamı, hem reaktif olmayan hem de reaktif metalleri kontrollü bir şekilde güvenli bir şekilde destekler. Ortam koşullarından izolasyon, parça tekdüzeliğini ve tekrarlanabilirliği kolaylaştıran, tutarlı özelliklere ve kaliteye sahip toz üretir.

Açık Malzeme Platformu

Production System™, müşterilerin MIM endüstrisinde kullanılan aynı metal tozlarını veya özel alaşımları tercih ettikleri tedarikçiden tedarik etmelerine olanak tanıyan, maliyetleri düşük tutan ve toplu sinterleme işlemleriyle uyumluluğu sağlayan açık bir malzeme platformuna sahiptir.

Desktop Metal'in Geliştirdiği Bağlayıcılar

Desktop Metal'deki uzman malzeme bilimcileri tarafından geliştirilen tescilli bağlayıcılar, geniş bir alaşım yelpazesini desteklemek ve bağlayıcı püskürtme işleminin her aşamasında başarıyı en üst düzeye çıkarmak için formüle edilmiştir.

Production System™

Sisteme Genel Bakış

P-1

Tezgah üstü geliştirme ve seri üretim arasındaki boşluğu doldurmak için tasarlanan P-1, gelişmiş süreç esnekliği ile P-50 ile aynı mükemmel parça kalitesini sunar.

Teknik Dökümanı İndir

P-50

P-50'yle seri üretimin kilidini açın. SPJ (Single Pass Jetting™) 3B yazıcı yüksek hacimli son kullanım parçaları için gereken kalite, güvenilirlik ve ekonomiyi sunar.

Teknik Dökümanı İndir

Birinci Sınıf Malzemeler

Dünyanın önde gelen malzeme bilimcilerinden ve endüstri ortaklarından oluşan Desktop Metal ekibi tarafından geliştirilmiştir.

Demo Parça Talep Edin

Studio System™ 2'nin parça kalitesini gözlerinizle görmek mi istiyorsunuz? Bize ulaşın.

Production System™

Nasıl Çalışır?

Single Pass Jetting™ tarafından desteklenen Production System™, çift yönlü 3D baskı özelliğine sahiptir; yani hareket olduğu her yerde baskı da vardır.

01

Metal 3B Baskı

Çift yönlü tek geçişli püskürtme ile, baskı sürecinin tüm adımları -toz biriktirme, yayma, sıkıştırma, balistik bastırma ve bağlayıcı püskürtme- yapı alanı üzerinden her geçişte uygulanır. Tüm yapı hacmi bağlı parçalar ve çevreleyen gevşek tozla dolana kadar katman katman, metal tozu ve bağlayıcı biriktirilir.

02

Tozdan Ayırma

Bir yapı tamamlandığında, yapı kutusu kaldırılır ve bir sonraki yapı için yeni bir kutu ile değiştirilir. Tamamlanan yapı kutusu, gevşek tozun giderildiği ve parçaların sinterleme için hazırlandığı bir toz giderme istasyonuna taşınır.

03

Sinterleme

Parçalar buğudan arındırılır ve erimeye yakın sıcaklıklara kadar ısıtıldıkları endüstriyel bir fırına yüklenir. Kalan bağlayıcı, metal parçacıkların birbirine kaynaşmasına ve parçaların yoğunlaşmasına neden olarak çıkarılır.

Teknik Dökümanlar

İndir (PDF)

Desktop Metal Production System™ (P-1) 3B Yazıcı Teknik Döküman (EN)

İndir (PDF)

Desktop Metal Production System™ (P-50) 3B Yazıcı Teknik Döküman (EN)

Uzman Teknik Destek

#3Dbizimisimiz uzman ekibi her ihtiyacınız olduğunda yanınızdadır.