BJ (Binder Jetting)

Shop System™

Dünyanın ilk metal bağlayıcı püskürtme (Binder Jetting) metal 3B yazıcısı, metal 3B baskıyı makine atölyelerine getirmek için tasarlandı.

Parça Galerisi

Malzeme
17-4 PH Stainless Steel

Parça Boyutu (mm)
37 x 23 x 18

Parça Başı 3B Baskı Maliyeti ($)
7,80

Tek Baskıda Üretim Adedi
186

Haftalık Üretim Adedi
1,490

Neden Shop System™?

Shop System™, makine atölyesi pazarına yüksek kaliteli Binder Jetting teknolojisini sunar. Böylece metal parçaları benzersiz bir hız ve verimlilikle uygun maliyetli bir şekilde 3B yazdırabilirsiniz.

01

Kullanımı ve İşletmesi Kolay

02

Rakipsiz Verimlik ve Performans

03

Sınıfının En İyi Baskı Kalitesi

01

Kullanıcı Dostu

Shop System™, makine atölyenize ve iş akışınıza kusursuz bir şekilde uyacak şekilde tasarlanmıştır. Lazer tabanlı 3B baskı sistemlerine kıyasla çok daha düşük bir maliyetle üstün yüzey kalitesi ve çözünürlüğe sahip parçalar üretin.¹

Erişebilir Anahtar Teslim Çözüm

Shop System™, baskıdan sinterlemeye kadar makine atölyenizin bağlayıcı püskürtmeye (binder jetting) başlaması için ihtiyaç duyduğu tüm ekipmanı içerir. Bir dizi yapı hacmi yapılandırmasıyla (4 L, 8 L, 12 L ve 16 L), Shop System™ işletmenizin iş hacmine göre ölçeklenecek şekilde tasarlanmıştır.

Live Sinter™ ile Kolay Sinterleme

Basılı parçaların sinterlenmesiyle ilgili varsayımları ortadan kaldırın. Live Sinter™, tahmine dayalı karşı deformasyon yoluyla onlarca yıllık parça çekme ve bozulma sorununu çözer. Yazılım, sinterleme sırasında parçaların karmaşık kuvvet deneyimlerini simüle eder ve yazdırıldıktan sonra orijinal, amaçlanan tasarım özelliklerine göre sinterlenecek olan geometrileri otomatik olarak ayarlar.

Kolaylaştırılmış Ardıl İşlem

Shop System™ üzerindeki parçalar, toz yataklarında tamamen desteklenir ve elle çıkarılabilen sinterleme ayarlayıcılara sahiptir. Lazer tabanlı 3B baskı sistemlerine özgü destek yapılarını makineyle işlemek için saatlerce uğraşmaktan kaçının ve bunun yerine fırından çıkar çıkmaz müşteriye hazır parçalar elde edin.

Optimize Malzeme ve Parametreler

Anahtar teslimi, uçtan uca metal 3B baskı çözümü ile hızla başlayın. Shop System™, olağanüstü parça kalitesi sunmak ve parçadan parçaya tekrarlanabilirlik sağlamak için optimize edilmiş, Masaüstü Metal tasarımlı tozlar ve işleme parametreleri içerir.

02

Rakipsiz Verimlilik

Son kullanım metal parçalarını, CNC işleme seviyesinde parça özellikleri, yüzey kalitesi ve toleranslarla zahmetsizce yazdırın.

10 Kat Daha Hızlı

Yüksek hızlı, tek geçişli baskı motoruyla Shop System™, lazer toz yataklı füzyon (laser powder ped fusion) sistemlerinin⁴ 10 katına kadar yüksek kaliteli metal parçalar üretir; bu, günde yüzlerce veya binlerce metal parçaya kadar 3B baskı yapabileceğiniz anlamına gelir.⁵

Kısa Çevrim Süreleri

6-12 saatlik ortalama çevrim süreleri, her vardiyada yeni bir yapı sağlar.² Her gün onlarca ila yüzlerce son kullanım kalitesinde parçayı 3B olarak yazdırma özelliği sayesinde, kritik özellikleri iyileştirmek için makinist saatlerini ayırabilirsiniz.

Esnek Grup Üretimleri

Shop System™ aletsiz bir üretim sürecidir. Tek düğmeye basarak yeni bir işe geçin ve çok sayıda karmaşık işi özel ayarlara ihtiyaç duymadan işleyin.

03

Sınıfının En İyi Baskı Kalitesi

Müşteri teslimatına hazır, yüksek çözünürlüklü parçaları inanılmaz derecede ince özellik ayrıntılarıyla yazdırın. Fırının dışında 4 µm Ra kadar düşük yüzey kalitesi elde edin. Desktop Metal Shop System™ 3B yazıcı yoğun, sağlam parçalar üretir, ayırma veya dolgu gerektirmez.

Yüksek Çözünürlüklü 3B Baskı

Shop System™, piyasadaki en yüksek çözünürlüklü tek geçişli bağlayıcı püskürtme (binder jetting) sistemine sahiptir. Yerel 1600x1600 DPI (karşılaştırılabilir sistemlere göre %33 daha yüksek çözünürlük) ve saniyede 670 milyondan fazla damla ile Shop System™ yüksek hızlı, yüksek çözünürlüklü 3B baskı sağlar.³

Adapte Olabilen 3B Baskı Motoru

Kullanıcıların hız için özellik ayrıntılarını veya çözünürlüğü feda etmesi gerekmez. 1,2 pL damlacık boyutu ve 6 pL'ye kadar otomatik damla çoğullama kullanan Shop System™, yüksek hızda üstün yüzey kalitesi, taşma kontrolü ve zengin özellik detayı sağlar.

5 Kat Daha Fazla Baskı Yedekliliği

Püskürtme ve metal 3B baskı sorunlarını önlemek için Shop System™, beş sıraya yayılmış 70,000'den fazla püskürtme ucu (nozül) içerir. Baskı kafasında benzer 3B baskı sistemlerine göre %25 daha fazla nozül yedekliliği bulunur, bu da gelişmiş baskı kalitesi ve güvenilirliği sağlar.³

Shop System™

Sisteme Genel Bakış

Shop System™

Shop System™ yazıcı, lazer tabanlı sistemlerin maliyetinin çok altında yüksek çözünürlüklü parçalar için 70.000'den fazla püskürtme ucuyla piyasadaki en gelişmiş baskı kafasına sahiptir.¹

Teknik Dökümanı İndir

Drying Oven

Baskıdan sonra, basılı parçaları içeren yapım kutusu bir çapraz bağlantı fırınına yerleştirilir. Çapraz bağlama, yeşil durumdaki basılı parçalara tozu gidermeden önce ek güç veren bir termal kürleme işlemidir.

Teknik Dökümanı İndir

Powder Station

Toz istasyonu, kolay erişim lumbozları, elle tutulan bir hava toplaması, yerleşik toz eleme ve geri dönüşümü ve kolay toz bakımı için bir vakum portu ile kapalı devre toz yönetimi ve geri dönüşümü sağlar.

Teknik Dökümanı İndir

Furnace

Shop System™ fırını, 3D baskılı parçaların uygun maliyetli yüksek çıktısı için üretilmiş, mağazada kullanıma uygun, yüksek sıcaklıkta sinterleme fırınıdır. Harici gaz bağlantısı ve ayarlanabilir raflara sahiptir.

Teknik Dökümanı İndir

Birinci Sınıf Malzemeler

Dünyanın önde gelen malzeme bilimcilerinden ve endüstri ortaklarından oluşan Desktop Metal ekibi tarafından geliştirilmiştir.

Demo Parça Talep Edin

Shop System™'in Binder Jetting parça kalitesini gözlerinizle görmek mi istiyorsunuz? Bize ulaşın.

İş Akışı: Binder Jetting

Nasıl Çalışır?

Shop System™ uçtan uca, tek geçişli bir bağlayıcı püskürtme çözümüdür ve yüksek çözünürlüklü 3B baskılı parçaları çok daha kısa sürede ve maliyetle sunar.

Metal 3B Baskı

Yazıcı, her katman için yapı yatağı boyunca metal tozu yayar ve gevşek tozu birleştirmek ve parça geometrisini tanımlamak için bir bağlayıcı maddeyi hassas bir şekilde püskürtür. Tüm yapı hacmi bağlı parçalar ve çevreleyen gevşek tozla dolana kadar katman katman, metal tozu ve bağlayıcı biriktirilir.

Tozdan Ayırma

Yapının tamamı tamamlandıktan ve kurutma fırınında çapraz bağlandıktan sonra yapı kutusu çıkarılır ve elle tutulan bir hava çekme yardımıyla toplu ve ince toz giderme için bir toz istasyonuna yerleştirilir. Gevşek toz, parçalardan çıkarılır ve toz eleme özelliğine sahip yerleşik bir toz geri dönüşüm sistemi aracılığıyla geri kazanılır.

Sinterleme

Buzu giderilmiş parçalar, toplu sinterleme için mağaza için güvenli, yüksek verimli bir fırında tepsilere yerleştirilir. Harici bir gaz bağlantısı ve 1400 ºC'ye ulaşan sıcaklıklar ile Shop System™ fırını, mağaza dostu bir formatta kaliteli ve güvenilir sinterleme sağlayabilir.

Teknik Dökümanlar

İndir (PDF)

Desktop Metal Shop System™ 3B Yazıcı Teknik Döküman (EN)

İndir (PDF)

Desktop Metal Shop System™ Drying Oven Teknik Döküman (EN)

İndir (PDF)

Desktop Metal Shop System™ Powder Station Teknik Döküman (EN)

İndir (PDF)

Desktop Metal Shop System™ Furnace Teknik Döküman (EN)

¹ Tek lazerli, orta menzilli Lazer Toz Yataklı Füzyon (LPBF) sistemleriyle karşılaştırıldığında. Karşılaştırılabilir lazer tabanlı sistemlerin 11.14.2019 tarihli liste fiyatına göre. Karşılaştırma, Mağaza Sistemi konfigürasyonuna bağlıdır (4L, 8L, 12L veya 16L ). Yüksek paketlemede 7/24 baskı yapıyorsanız ek fırın kapasitesi gerektirebilir.

² Parça boyutu, parça miktarı ve katman kalınlığı gibi değişkenlere göre.

³ 14 Kasım 2019 itibarıyla karşılaştırılabilir metal bağlayıcı jet sistemleri için yayınlanmış spesifikasyonlara dayanmaktadır.

⁴ 25 Ağustos 2020 itibarıyla tek lazerli, orta menzilli lazer toz yatağı füzyon sistemlerinin yayınlanmış hızlarına dayanmaktadır.

⁵ 7 Aralık 2020 yönetim Tahminleri.

Uzman Teknik Destek

#3Dbizimisimiz uzman ekibi her ihtiyacınız olduğunda yanınızdadır.