Yazılımlar: Desktop Metal

Fabricate®

Studio System™ 2 için dijital modelden sinterlenmiş parçaya kadar olan süreci yönetmek için geliştirilen iş akışı yazılımı.

Kullanım Alanları

01

3B Baskı Hazırlama ve Oryantasyon

02

3B Baskı Parça Dilimleme

03

Otomatik Destek Yapısı Oluşturma

Genel Bakış

Desktop Metal Studio System™ 2 3B yazıcınızdaki üretim süreçlerinizi kolaylaştırmak için Fabricate® yazılımını kullanın. Sıfırdan inşa edilen Fabricate®, dijital dosyadan sinterlenmiş parçaya kadar basit ve kesintisiz bir iş akışı sağlar. Operatör yükünü azaltmak, proses verimliliğini sağlamak ve yüksek kaliteli metal parçaların üretimini otomatik olarak optimize etmek için Studio System™ 2 yazıcı ve fırınla (furnace) entegre olur.

Karmaşık metal parçalar oluşturmak için uzman bir metalurjist veya makinist olmanıza gerek yok. Fabricate® baskıdan sinterlemeye kadar parça oluşturmanın tüm yönleri otomatikleştirilir. Yazılım, parçanızı otomatik olarak ölçeklendirir, onu baskı ve sinterleme başarısı için yönlendirir, ayrılabilir destekler oluşturur ve üretimi optimize etmek için uzman metalurji uygular. Tasarımınızı yükleyin ve adım adım rehberlik için iş akışını takip edin.

Her türlü üretim tesisinin ihtiyaçlarını karşılama seçenekleriyle Fabricate Cloud, güvenli bir bulut tabanlı platform olarak sunulurken Fabricate Studio şirket içinde devreye alınır:

Fabricate Cloud

Güvenli Bulut ve Veri Ortamı

Otomatik Yazılım Güncellemeleri

Uzaktan Teknik Destek İmkanı

Uzaktan Süreç Takibi ve Yönetimi

Fabricate Studio

Fiziksel Konum ve Şirket İçi BT Altyapısı

Parça Verileri Tesis Dışına Asla Çıkmaz

Karanlık Fabrikalar için Çözümler

01

3B Baskı Hazırlama ve Oryantasyon

Fabricate® yazılımı, Studio System™ 2 yazıcısının beyni olarak hareket eder. Çok çeşitli CAD formatlarını kabul eder ve dijital modelden sinterlenmiş parçaya geçişi son derece kolaylaştırır.

Parçalarınızı yazılıma koyduktan sonra tek tıkla optimize edilmiş parça oryantasyonu yapabilirsiniz. Fabricate®, en yüksek kalitede sonuçlar için en kararlı konumu ve yönü belirlemek üzere her üretim adımında (baskı ve sinterleme) 3 boyutlu baskınızı analiz eder.

Kullanıcılar ayrıca toplam imalat süresini, yüzey kalitesini veya sinterleme kararlılığını optimize etmek ve herhangi bir parçayı ölçeklendirmek için parçaları üç eksende manuel olarak yönlendirebilir.

Fabricate®, geleneksel FFF baskı kullanıcılarının tanıyacağı kabuk katmanları, dolgu ayarları ve çeşitli destek ayarları gibi birçok ayarı içerir. Varsayılan yazdırma ayarlarıyla hızlıca baskı alabilirsiniz. İleri düzey kullanıcılar, belirli parça geometrileri için parametreleri ayarlayabilir ve yapıları örneğin daha yoğun baskı profilleri yoluyla güç gibi belirli niteliklere göre uyarlayabilir.

02

3B Baskı Parça Dilimleme

İçe aktarılan 3B modeller dilimlenir ve Studio System™ 2 için optimize edilmiş bir 3B baskı dosyasına dönüştürülür.

Kullanıcılar, parçanın iç yapısını doğrulamak için etkileşimli bir takım yolu ön izlemesini görüntüleyebilir ve dolgu veya destek gibi ayrı özellikleri görüntüleme seçenekleriyle parçayı katman katman inceleyebilir.

03

Otomatik Destek Yapısı Oluşturma

Dünyanın önde gelen malzeme bilimcileri ve 3B baskı profesyonellerinin bilgisiyle entegre olan Fabricate®, sürecin her adımında uzman metalurji uygular ve yüksek kaliteli metal parçaları işlemek için üretimi optimize eder.

Güvenli, web tabanlı yazılım, STL veya CAD dosyalarından yapı planları oluşturur ve parça geometrisi ve malzemeye dayalı olarak otomatik olarak ayrılabilir destekler ve kontrol parametreleri sunar.

Ayrılabilir destekleri etkinleştirmek için profiline dayalı olarak seramik arayüz katmanları ile özel bir gelişmiş destek yapısı oluşturmak için her bir parça yazılım tarafından analiz edilir. Akıllı destekler, parçanın çökmesini önlemekten daha fazlasını sağlar. Stratejik örme, desteklerin kalıp kilitleme olmadan her zaman kolayca çıkarılmasını sağlar.

04

3B Baskı Başlatma ve Süreç Yönetimi

Fabricate® kullanıcıları, yazılımdan doğrudan Desktop Metal Studio System™ 2 veya fırına gönderilecek bir veya daha fazla parçayla 3B baskı işleri oluşturabilir.

İş oluşturulduktan ve cihazınıza gönderildikten sonra Fabricate® üzerinden süreci takip edebilirsiniz. Fabricate® Cloud, üretim süreçlerinizdeki gelişmeleri size e-posta yoluyla iletebilir. Bununla beraber bir baskıyı yeniden yazdırmak için talep yaratabilir ve iş akışınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Desktop Metal Partnerleri

Uzman Teknik Destek

#3Dbizimisimiz uzman ekibi her ihtiyacınız olduğunda yanınızdadır.