Yazılımlar: Desktop Metal

Fabricate® MFG

Baskı ve sinterleme başarısı için Binder Jetting yapılarını oluşturmak ve optimize etmek için kullanımı kolay yazılım.

Kullanım Alanları

01

3B Baskı Dosyası Hazırlama

02

3B Yazıcı için Data Dilimleme

03

Sinterleme Ayarlayıcı ve Destek Oluşturma

Genel Bakış

Fabricate® MFG, Desktop Metal'in Binder Jetting 3B yazıcıları için baskı hazırlama amacıyka geliştirilen tek duraklı bir çözümdür. Kullanıcıların, özellikle Binder Jetting yapı hazırlığı konusunda sınırlı deneyimi olanların, parçaları kolay, hızlı ve verimli bir şekilde yazdırmasına yardımcı olur.

Parça oluşturmayı tek tık kadar kolaylaştıran Fabricate® MFG yazılımı, için sezgisel ve güçlü bir araçtır. 3B modellerinizi konumlandırın ve ölçeklendirin. Malzemeleri ve önerilen profil parametrelerini seçin veya özel profiller oluşturun. Son olarak yüksek kaliteli parçalar elde etmek için üretimi otomatik olarak optimize edin.

Hem Windows hem de MacOS ile uyumlu olan Fabricate® MFG, kapsamlı bir şekilde eğitilmiş operatörlere veya kapsamlı eğitime ihtiyaç duymadan kaliteli parçalar üretmek için fabrikasyon esnekliğini ve süreç verimliliğini sağlamak üzere eklemeli imalat süreçlerini hızlandırır.

01

3B Baskı Dosyası Hazırlama

3B modelinizi Fabricate® MFG'ye yükleyin ve 3B yazıcınızın yapı hacminden tam olarak yararlanmak için parçalarınızı otomatik olarak dizin. Yapı başarısı ve optimize edilmiş baskı süreleri için parça yönünü optimize edin veya yapıları özelleştirmek için parçaları manuel olarak sürükleyin, döndürün ve ölçeklendirin.

Binder Jetting'in üretim esnekliğinden yararlanın. Çeşitli parçaları aynı yapım işine istifleyerek ekleyebilir veya başarılı baskı ve sinterleme için tüm üretim parçalarını yoğun bir pakete verimli bir şekilde yerleştirebilirsiniz.

Fabricate® MFG, mozaiklenmiş 3B datalarda bulunan sorunları düzeltmek için tüm önemli CAD formatlarını destekler ve geometrileri analiz eder. Baskı hazırlığı optimizasyonu için zaten başka bir programla mı çalışıyorsunuz? Fabricate® MFG, malzeme parametre ayarlarını otomatik olarak içe aktarmak için Desktop Metal Live Sinter™ ile oluşturulan dosyaları tanır ve diğer CAD araçlarının kullanıcıları, önceden yuvalanmış ve ölçeklenmiş yapıları kolayca içe aktarabilir.

02

3B Yazıcı için Data Dilimleme

Fabricate® MFG Desktop Metal Binder Jetting sistemleriniz için optimize edilmiş bir baskı oluşturur. Kesitsel görüntüler, her baskı katmanı için 2B dilimler yaratır ve 3B yazıcının okuması için görüntüler sunar.

Yazılım, kullanıcıların parçanın iç yapısını ayrıntılı bir şekilde anlamaları için etkileşimli bir önizleme oluştururken, duvar kalınlığını incelemek için yapının veya üçgenlenmiş bölümlerin katman katman görünümlerine izin verir.

Kullanıcıların yapım işlerini tam olarak anlamalarını sağlamak için Fabricate® MFG, baskı süresinin yanı sıra malzeme ve ciltleyici kullanımının tahmini bir özetini hesaplar. Maliyet tahmini ve fiyatlandırma hesaplamaları ile verileri parçaya göre elde edin ve gelecekteki üretim tekrarlanabilirliği için tek tek parçaları veya tam yapı kutularını dışa aktarın.

03

Sinterleme Ayarlayıcı ve Destek Oluşturma

Fabricate® MFG, kullanıcıların baskı sırasında malzeme kullanımını en aza indirirken parça başarısını en üst düzeye çıkarmak için ölçek faktörü analizi ve destek oluşturma ile parçalarını sinterlemeye hazırlamalarına yardımcı olur.

Sinterleme sırasında herhangi bir deformasyonu ve büzülmeyi telafi etmek için standart malzeme ayarlarıyla tek tip ölçek faktörleri sağlar.

Sinterleme destekleri, parçalar sinterleme fırınındayken deformasyonun kontrol edilmesine yardımcı olur. Fabricate® MFG, desteklerin dahil edilmesi gereken alanları belirten çıkıntıları vurgular ve kullanıcılar, yüzeylerin açısının destekleneceği dereceyi ve desteklemeye başlayan tepe açılarını seçebilir.

Destekler, yapı sırasında bağlayıcı kullanımını en aza indirmek ve parça çıkarma ve tozu gidermeye yardımcı olmak için optimize edilmiş bir petek deseniyle otomatik olarak oluşturulabilir.

Desktop Metal Partnerleri

Uzman Teknik Destek

#3Dbizimisimiz uzman ekibi her ihtiyacınız olduğunda yanınızdadır.