Yazılımlar: Desktop Metal

Live Parts™

Gerçek zamanlı üretken tasarım (generative design) uygulamalarıyla hızlı tasarım keşfine olanak veren yazılım.

Avantajlar

Neden Live Parts™

Live Parts™ üretken tasarımı kolaylaştırır. Kısıtlamaları ve yükleme koşullarını ayarlayın ve birkaç dakika içinde optimize edilmiş, üretime hazır modeller oluşturun.

01

Gerçek Dünya için Tasarımlar

02

Kolay ve İnteraktif Modelleme

03

İmalata Hazır Olan Parçalar

01

Gerçek Dünya için Tasarımlar

Live Parts™, üretken tasarımın radikal geometrisini gerçek dünyaya taşıyor.Dinamik simülasyon ve canlı sonlu eleman analizinin bir kombinasyonu, yüksek düzeyde optimize edilmiş ve hem beklenen hem de beklenmeyen koşullara dayanabilen parçalarla sonuçlanır.

Optimize Parçalar

Parça geometrisi, üretim süreci boyunca optimize edilir. Kararlı, optimize edilmiş tasarımları birkaç dakika içinde kolayca üretin.

Dinamik Simülasyon Ortamı

Karmaşık, multi-fizik ortamıyla Live Parts™, çevresel ve uygulama güçlerini bir araya getirerek hem beklenen hem de beklenmeyen koşullar için parçaları güçlendirir.

Canlı Sonlu Elemanlar Analizi

İlerlemeyi ve performansı değerlendirmek için parça üretimi boyunca sonlu elemanlar analizini görüntüleyin.

Gerçek zamanlı olarak von Mises gerilimi ve yer değiştirme arasında geçiş yaparak, parçanızın belirlenmiş malzemesinde gerçek dünya koşullarına nasıl dayanacağını görün.

02

Kolay, İnteraktif Modelleme

Live Parts™, kullanıcıların modelleme sürecinin kontrolünü ele geçirmesine olanak tanır. Parametreleri anında ayarlayabilme özelliği sayesinde, kullanıcılar tasarımların gerçek zamanlı olarak değiştiğini görebilir ve iyileştirme için kolayca CAD yazılımına aktarabilir.

Gerçek Zamanlı Oluşturma

Parçalar gerçek zamanlı olarak oluşturulur ve uygulandıkları anda kuvvetlere yanıt verir; bu, kullanıcıların bir kara kutu algoritması beklemeden veya seçim için birden fazla seçeneği analiz etmeden en iyi çözüme hızlı bir şekilde ulaşabileceği anlamına gelir.

Canlı Ayarlanabilir Parametreler

Parametreleri (kuvvet, büyüklük, malzeme, yön) canlı olarak ayarlayın ve yapı boyunca gerçek zamanlı olarak değişikliklerin etkisini anında görün. Büyüme sırasında kuvvetler, malzeme, destek açıları ve daha fazlası anında ayarlanabilir.

Kusursuz CAD Entegrasyonu

Live Parts™, montaj ve daha fazla sonlu eleman analizi (FEA) ve modelleme için Solidworks'e ve diğer CAD yazılımlarına doğrudan aktarım sağlar. Tasarımlar, CAD yazılımı ile Live Parts™ arasında kolayca taşınabilir ve kurulum işlemlerini tekrarlamadan yinelemeyi basitleştirir.

03

İmalata Hazır Parçalar

Live Parts™ ile üretken tasarımları üretim için iyileştirmek için ek zaman harcamanıza gerek kalmaz. Kısıtlamalarınızı basitçe tanımlayın ve yazılım gerisini hallederek inşa etmeye hazır, optimize edilmiş modeller üretir.

Eklemeli İmalat Tasarım Kuralları

Baskı yönü, destekler ve daha fazlası üzerinde kısıtlamalar belirleme yeteneği ile Live Parts™ tarafından oluşturulan tasarımlar, 3B baskı başarısı için optimize edilebilir.

Otomatik Yumuşatma

Parça geometrisi otomatik olarak yumuşatılır — temiz dosyalar oluşturulur ve yoğun gerilim sorunlarından kaçınılır, bu da geometrinin üretime hazır olmasını sağlar.

Üretim için Optimizasyon

Dosyaları, su geçirmez STL'ler ve katı gövdeli modeller dahil olmak üzere, üretim yönteminiz için gereken biçimde (eklemeli veya eksiltmeli) dışa aktarın veya daha fazla iyileştirme ve öne çıkarma için CAD'e geri aktarın.

Desktop Metal Partnerleri

Parça Galerisi

Malzeme
17-4 PH

Parça Boyutu (mm)
201 x 76 x 52

3B Baskı Maliyeti ($)
161,00

DMLS Maliyeti ($)
1163,00

Maliyet Tasarrufu
%86,00

Uzman Teknik Destek

#3Dbizimisimiz uzman ekibi her ihtiyacınız olduğunda yanınızdadır.