BMD™ (Bound Metal Deposition)

Studio System™ 2

Dünyanın ilk ofis dostu metal 3B yazıcısını kullanmak için 2 adım yeterli: Yazdır ve sinterle.

Parça Galerisi

Malzeme
H13

Parça Boyutu (mm)
104 x 93 x 48

3B Baskı Maliyeti ($)
345,00

CNC İşleme Maliyeti ($)
716,77

Maliyet Tasarrufu
%51,87

Avantajlar

Neden Studio System™ 2

Studio System™ 2, tasarımcılar ve mühendisler için metal parçaları basmanın en kolay yoludur.¹

01

Kolay, 2 Adımlı Proses

02

Yüksek Parça Kalitesi

03

Ofis Dostu Tasarım

01

Kolay, 2 Adımlı Proses

Karmaşık, yüksek performanslı metal parçalar yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Çığır açan iki adımlı bir süreç, yeni nesil ayrılabilir destekler (Seperable Supports™) ve yazılım kontrollü bir iş akışı sunan Studio System™ 2, özel metal parçalar üretmeyi her zamankinden daha kolay hale getiriyor.¹

3B Baskıdan Sinterlemeye

Studio System™ 2, tamamen yeniden tasarlanmış bir malzeme kitaplığıyla iki adımlı işlemenin kilidini açar. Yeni malzeme formülasyonları, 3B basılmış parçaların tipik çözücü ayrıştırma aşamasına gerek kalmadan doğrudan fırına yerleştirilmesine olanak tanır. Sonuç, neredeyse eller serbest bir deneyime sahip, yönetimi kolay iki adımlı bir süreçtir.

Yazılım Kontrollü İş Akışı

Karmaşık metal parçalar oluşturmak için uzman bir metalurjist veya makinist olmanıza gerek yok. Studio System™ 2'ye özgü Fabricate® yazılımıyla baskıdan sinterlemeye kadar parça oluşturmanın tüm yönleri otomatikleştirilir. Yazılım, parçanızı otomatik olarak ölçeklendirir, onu baskı ve sinterleme başarısı için yönlendirir, ayrılabilir destekler oluşturur ve üretimi optimize eder. Tasarımınızı yükleyin ve adım adım rehberlik için yerleşik kullanıcı arayüzünü takip edin.

Akıllı, Ayrılabilir Destek Yapıları

Desktop Metal'in destek yapılarında otomatik olarak dikişler oluşturan ve destek yapısı ile parça arasına yeniden formüle edilmiş bir seramik arayüz malzemesi yazdırarak parçaların elle kolayca çıkarılmasını sağlayan ikinci nesil Seperable Supports™ teknolojisine sahiptir.

Kullanıcı Dostu Donanım

Kullanımı kolay donanımıyla Studio System™ 2, ekipmanı yönetmek için daha az, parça tasarlamak ve üretmek için daha fazla zaman harcamanıza olanak tanır. Bir düğmeye basarak baskı kafalarını değiştirin ve kullanıcıların baskı işleri sırasında kolayca malzeme yüklemesine ve fazla malzemeyi güvenli bir şekilde saklamasına olanak tanıyan yeniden doldurulabilir kartuş sistemiyle malzemeleri hızla değiştirin. Tamamen erişilebilir bir yazıcı, sinterleme hacmi ve yapılandırılabilir bir fırın maksimum esneklik sağlar.

02

Yüksek Parça Kalitesi

Alttan kesmeler ve dahili kanallar gibi karmaşık geometriye sahip işlenmesi zor parçaları kolayca üretin. Desktop Metal Studio System™ 2'nin kalbindeki yazılım olan Fabricate, döküme benzer yoğunluk ve özellik doğruluğuna sahip yüksek kaliteli parçalar üretmek için karmaşık metalurjik süreçleri otomatikleştirir.

Güvenilir İşleme

Studio System™ 2, binlerce baskıdan ve yüzlerce müşteriden alınan verilerden ve geri bildirimlerden yararlanır. Olağanüstü parça başarısı ve mükemmel yüzey kalitesi sunmak için tasarlanan sistem, kullanıcıların çok çeşitli geometrilerde ilk seferde parça başarısı elde etmelerini sağlar. Bu, tamamen yeniden tasarlanmış bir malzeme platformu, güncellenmiş arayüz teknolojisi ve yeni 3B baskı profilleri ile mümkün olmuştur.

Olağanüstü Parça Özellikleri

Isıtılmış bir yapı odası ve Desktop Metal tarafından geliştirilen baskı profilleri, fırından çıkar çıkmaz mükemmel yüzey kalitesi sağlarken, yüksek mukavemetli jiroid dolgu artık parçaları hafifletir. MPIF standartlarını karşılayan veya aşan malzemeler ve yüksek metal hacimli fraksiyon ortamı, yüksek basınçlı ekstrüzyon ve 1400°C'ye varan sıcaklıklarda vakumlu sinterleme ile sistem, döküm parçalara benzer şekilde %98'e varan yoğunluklarda parçalar üretir.

Özelleştirilebilir 3B Baskı Ayarları

Studio System™ 2, parçaları tam ihtiyaçlarınıza göre uyarlamanıza olanak tanır. 4 mm kalınlığa kadar duvarlı parçaları veya 5,25 mm kalınlığa kadar tam yoğun parçaları (dolgusuz) yazdırın. Daha güçlü parçalar oluşturmak veya daha hızlı işlemeyi etkinleştirmek için kabuk kalınlığını ayarlayın. Standart (400 µm) baskı kafasını kullanarak baskıları oluşturma hızı için optimize edin veya yüksek çözünürlüklü (250 µm) baskı kafasıyla ince detaylı parçalar üretin.

03

Ofis Dostu Tasarım

Studio System™ 2, sıfırdan ekibinizin iş akışına uyacak şekilde tasarlanmıştır. Solvent, gevşek metal tozu veya lazer içermeyen ve çok az operatör müdahalesi gerektiren sistem, metal parçaların basılmasını kolaylaştırır. Üçüncü taraf ekipman veya özel tesis gerektirmez.

Özel Ekipman Gerektirmez

Studio System™ 2, solvent ihtiyacını ortadan kaldıran, kolayca depolanabilen ve taşınabilen malzemeler kullanan iki aşamalı bir sürece sahiptir ve bu da onu ofis ortamında kullanım için ideal kılar. Özel tesisler ve solunum KKD'si gerekmez. Gereken tek şey internet bağlantısı, havalandırma ve güçtür, bu da metal parçaları hızlı bir şekilde yazdırmaya başlamayı kolaylaştırır.²

El Değmeyen Süreç

Studio System™ 2, tasarım ve mühendislik ekiplerinin mümkün olan en iyi ürünleri yapmaya odaklanmasına olanak tanıyarak prototip oluşturma hattınızın kontrolünü yeniden kazanmanıza yardımcı olur. Basitleştirilmiş, yönetimi kolay süreç, kullanıcıların tasarımlar üzerinde hızlı bir şekilde yineleme yapmasına, parçaları yazdırmasına ve yapım ilerlemesini masalarından izlemesine olanak tanır ve operatör yükünü önemli ölçüde azaltır. Parçalar doğrudan yazıcıdan fırına gider; burada istiflenebilir raflara sahip büyük bir fırın (benzer boyuttaki bir tüp fırının kapasitesinin 10 katı) toplu sinterlemeye izin verir.

Studio System™ 2

Sisteme Genel Bakış

Studio System™ 2

FDM (Fused Deposition Modeling) prensibiyle metal çubukları ekstrüde eden 3B yazıcı.

Teknik Dökümanı İndir

Furnace

Parçaları bağlayıcılardan ayırma ve sinterleme için kullanılan kullanıcı dostu, endüstriyel fırın (furnace).

Teknik Dökümanı İndir

Birinci Sınıf Malzemeler

Dünyanın önde gelen malzeme bilimcilerinden ve endüstri ortaklarından oluşan Desktop Metal ekibi tarafından geliştirilmiştir.

Demo Parça Talep Edin

Studio System™ 2'nin parça kalitesini gözlerinizle görmek mi istiyorsunuz? Bize ulaşın.

İş Akışı: Bound Metal Deposition™

Nasıl Çalışır?

Studio System™ 2, metal 3B baskıyı kolaylaştıran iki parçalı bir çözümdür. CAD dosyanızı tescilli yazılımımız Fabricate®'e yükleyin, parçanızı yazdırın ve sinterleme için fırına yerleştirin.

01

3B Baskı Hazırlama

Güvenli, web tabanlı yazılım Fabricate®, STL veya CAD dosyalarından yapı planları geliştirir, parça geometrisi ve malzemeye dayalı olarak destekleri ve kontrol parametrelerini otomatik olarak oluşturur.

02

Metal 3B Baskı

Katman katman yeşil bir kısım, bağlı metal çubukların (polimer bağlayıcılarla bir arada tutulan metal tozu) Bound Metal Deposition™ adı verilen bir işlemle ekstrüde edilmesiyle şekillendirilir.

03

Sinterleme

Basıldıktan sonra parçalar fırına yerleştirilir. Parça erimeye yakın sıcaklıklara ısıtıldığında, bağlayıcı çıkarılır ve metal parçacıklar birbirine kaynaşarak parçanın %98 seviyesine kadar yoğun olmasına yol açar.

Teknik Dökümanlar

İndir (PDF)

Desktop Metal Studio System™ 2 3B Yazıcı Teknik Döküman (EN)

İndir (PDF)

Desktop Metal Studio System™ 2 Furnace Teknik Döküman (EN)

İndir (PDF)

Desktop Metal Studio System™ 2 Broşür (EN)

¹ Karşılaştırılabilir metal 3B baskı sistemlerinden farklı olarak Studio System™ 2, gevşek metal tozlarını ortadan kaldırır ve iki adımlı bir işlem içerir (solvent ayrıştırması gerekmez) ve elle çıkarılabilir destekler, çalışır durumda değiştirilebilir kartuşlar ve çıkarılabilir yazıcı kafaları için stratejik bölmelere sahip Seperable Supports™ teknolojisine sahiptir.

² Solunum KKD'si ile ilgili olarak yapılan beyanlar, Studio Sistemini çalıştırma gerekliliklerine özeldir. Tüm kullanıcıların, COVID-19 koruması için KKD ile ilgili olarak yerel makamlara danışmalarını öneririz.

Uzman Teknik Destek

#3Dbizimisimiz uzman ekibi her ihtiyacınız olduğunda yanınızdadır.