SLA Fotopolimer Reçineleri

Reçine Ailesi: Polyurethane

Polyurethane reçine ailesiyle sağlam, dayanıklı ve uzun ömürlü parçalar üretin. Bu SLA reçine ailesi 3B baskının tasarım özgürlüğüyle poliüretan parça üretmenize olanak verir. Geleneksel poliüretan üretiminin sınırlamalarından kurtulun ve yüksek verimlilikle, daha hızlı üretim yapın. Fonksiyonel kullanım ve testlere dayanmaya hazır parçalar elde edin.

Yüksek Performanslı Otomotiv, Havacılık ve Makine Parçaları

Kalıpsız Dirençli ve Sağlam Son Kullanım Parça Üretimi

Yüksek Dayanıma Sahip, Uzun Ömürlü Prototip Üretimleri

Formlabs 3D yazıcılar logo

.

01

PU Rigid 650 Resin

Formunu uzun süre bozulmadan korurken aşırı darbelere dayanabilen esnek ve sert poliüretan parçalar üretin.

Darbe Dayanımlı Bileşenler

Esnek Mekanik Bağlantılar

Darbe Emici Tampon ve Damperler

Gürültü Azaltma Özellikli Bileşenler

02

PU Rigid 1000 Resin

Yüksek darbelere ve zorlu ortamlara tekrar tekrar dayanmaya hazır yarı rijit ve sert poliüretan parçalardan yararlanın.

Koruyucu Kaplama, Koruncak ve Muhafaza Parçaları

Yüksek Gerilime Maruz Kalan Statik Fikstürler

Sağlam Tüketici Ürünleri ve Son Sullanım Parçalar

Uzun Ömürlü, Gerçek Poliüretan Parçalar

Uzun ömre sahip olan Polyurethane reçine ailesi, karmaşık montajlar ve parçalar için uygundur. UV, sıcaklık ve neme dayanıklı malzemelerdir. Alev geciktiriciliği, sterilize edilebilirliği ve kimyasal ve aşınma direnci için PU Rigid 650 ve PU Rigid 1000 reçineleri seçin. Formlabs'ın Polyurethane reçineleri, hibrit kimyaları nedeniyle, hızlandırılmış yaşlanma verilerinin gösterdiği diğer SLA reçinelerinden daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

PU Rigid 650

Parça Ömrü
50,000+ çevrim

PU Rigid 1000

Parça Ömrü
50,000+ çevrim

Yüksek Dayanımlı ve Darbe Emici

En zorlu malzemelerimizi test edin. En yüksek darbe koşullarında bile boyun eğmeyen sert ve sağlam parçalarla savunmasız bileşenleri koruyun.

PU Rigid 650

İzod Darbe Dayanımı
375 J/m

PU Rigid 1000

İzod Darbe Dayanımı
170 J/m

Esneklik ve Performans Önemliyse

Sağlam ve kalıcı işlevsel kullanım için güvenilir olan sert ve esnek parçalardan yararlanırken gerçek şekli uzun süre korur.

PU Rigid 650

Kopma Uzaması
%170

PU Rigid 1000

Kopma Uzaması
%80

Poliüretan 3B Baskı İş Akışı

Poliüretan reçine ailesi, ek ekipman ve kurulum maliyetleri gerektiren daha uzun bir iş akışına sahiptir. Tutarlı, yüksek kaliteli sonuçlar elde etmek için baskılarınızı ayarlarken ve parçalarınızı sonradan işlerken daha fazla dikkat ve zaman gerekir.

1- 3B Baskı Hazırlama

Baskı dosyanızı PreForm'da uygun destekler, yönlendirme ve düzen ile oluşturun. Tek tıkla parça oryantasyonu yapın ve destek yapısı oluşturun. Daha sonra baskınızı SLA 3B yazıcıya gönderin.

2- 3B Yazıcı Hazırlama

Otomatik şekilde reçine dağıtımı yapan kartuşu Polyurethane reçine ile doldurun. Kartuşu kuru bir kabinde bulunan yazıcıya takın. Build Platform ve Resin Tank ekipmanlarınızı takın.

3- 3B Baskı

Baskı işleminizi başlatmak için kullanımı kolay dokunmatik ekrandaki yönergeleri izleyin. Kolay iş akışıyla rekor sürelerde son kullanım parçalar elde edin. Geleneksel yöntemlere göre çok daha düşük maliyetle poliüretan parça üretin.


4- Ardıl İşlem

Build Platform'u PGDA yıkamasına koyun, ardından parçaları havayla kurumaya bırakın veya bir hava kompresörü kullanın. Parçaları platformdan ve desteklerden çıkarın. Sonra parçaları en az birkaç gün son kürleme için nemli kürleme haznesine yerleştirin.

Demo Parça Talep Edin

Poliüretan malzemelerle SLA 3B baskının sınırlarını zorlayın. Örnek parça isteyerek Formlabs kalitesini birinci elden deneyimleyin.

Uzman Teknik Destek

#3Dbizimisimiz uzman ekibi her ihtiyacınız olduğunda yanınızdadır.