SLM Metal Tozları

Malzemeler: XM200G ve XM300G

Paslanmaz çeliklerden bakır ve bronz malzemelere ve alüminyum alaşımlarına kadar sayısız malzemeyle SLM 3B baskı alın. CNC ile işlediğiniz parçalarda zaman ve maliyet avantajı sağlayın.

01

AlSi10Mg

AlSi10Mg, mükemmel dökülebilirliğe sahip bir alüminyum döküm alaşımıdır. AlSi10Mg ayrıca çoğu demirli, nikel veya metalden çok daha düşük bir ağırlığa sahiptir. Bununla beraber kolay işlenebilir olması malzemeyi birçok uygulama için ideal kılar.

02

CoCr (Co-538-1)

Yüksek derecede parlatabilir olan malzeme biyouyumlu olduğu için dental ve medikal alanlarda sıkça kullanılır. Ayrıca yüksek sertlik, korozyon ve aşınma direncine sahiptir.

03

Ti-6Al-4V

Ti-6Al-4V, yüksek mukavemet/ağırlık oranına ve mükemmel korozyon direncine sahip bir alfa-beta titanyum alaşımıdır. Geniş bir uygulama yelpazesi sebebiyle dünya çapında en yaygın işlenen titanyum alaşımıdır. Kriyojenik sıcaklıklardan 400 °C'nin üzerine kadar uygun mekanik özelliklere sahiptir.

04

C18150 Copper

Mükemmel termal ve elektriksel iletkenliğe sahip bir malzemedir. Kaynak sırasında daha az yapışma sağlar ve aşınmaya dayanıklıdır.

05

UNS C61800 Bronze

Malzeme yüksek korozyon direnci ve orta derecede yüksek ısı kapasitesiyle birçok farklı sektörde tercih edilir. Oldukça yüksek çekme dayanımına sahiptir.

06

Inconel 625

Inconel 625, yüksek sıcaklıklarda yüksek mukavemet ve mükemmel performansa sahip bir Ni-Cr-Mo süperalaşımıdır. Krom-nikel matrisi çoğu oksitleyici maddeye karşı direnç gösterirken, molibden oyuklaşma korozyonuna karşı koruma sağlar. Inconel 625, niyobyum içeriği nedeniyle mükemmel kaynaklanabilirliğe sahiptir, taneler arası çatlamaya karşı dirençlidir ve çökelmeyi güçlendirici alaşım elementleri sayesinde çekme ve sürünme testlerinde iyi performans gösterir.

07

Inconel 718

Inconel 718, 1400 °C'ye kadar kriyojenik sıcaklıklardan son derece yüksek akma dayanımı ve çekme dayanımı için tasarlanmış, çökeltmeyle sertleştirilebilir bir Ni-Cr-Fe alaşımıdır. Alüminyum veya titanyum ile sertleştirilmiş nikel alaşımlarının aksine, Çoğu nikel alaşımı gibi, Inconel 718 de mükemmel korozyon direncine sahiptir.

08

316L Stainless Steel

316L, %18'e kadar krom, %14 nikel ve %3 molibden ve %0,03'ten az karbon ile alaşımlanmış östenitik bir paslanmaz çeliktir. Düşük karbon içeriği hassaslaşmayı (tane sınırlarında karbür çökelmesi) en aza indirir ve ardından kaynaklanabilirliği artırır. Petrokimya, gıda işleme, denizcilik, tüketici ürünleri ve iyi kaynaklanabilirlik gerektiren benzer uygulamalarda yaygın olarak kullanılan çok popüler bir alaşımdır.

09

420 Stainless Steel

420 kalite paslanmaz çelik yüksek karbon içeriğine ve minimum krom içeriğine (%12) sahiptir. Tavlandıktan sonra sünektir ve parlatıldıktan, taşlandıktan veya sertleştirildikten sonra mükemmel korozyon direncine sahiptir. Özellikle %12 krom içeren diğer tüm paslanmaz çelik kaliteleri arasında en yüksek sertliğe sahiptir. Martensitik çelikler için orta derecede yüksek elektrik iletkenliği sunar.

10

M300 Tool Steel

M300, yüksek çekme mukavemeti ve sertliği olan, yaşlandırılabilir, martensitik bir takım çeliğidir. Birincil alaşımları nikel (%18), kobalt (%9) ve molibden (%5) ve %0,03'ten az karbondur. Bu alaşımlar, özellikle yaşlandırma sertleştirme olmak üzere ısıl işlemle ortaya çıkan mükemmel mekanik özellikleri destekler. Yüksek karbonlu takım çeliklerinin eklemeli imalat kullanılarak işlenmesi zor olsa da, özel alaşım karışımı toz yatağının daha kolay füzyonuna izin verir.

11

17-4 Stainless Steel

Paslanmaz çelik sınıfı 17-4, çökelme sertleştirmeli paslanmaz çeliklerin en yaygın kullanılanıdır. Başlıca alaşım elementleri krom (%15-17,5), nikel (%3-5) ve bakırdır (%3-5). 17-4, yüksek tokluk, mukavemet ve korozyon direnci sergiler, bu da onu birçok uygulama için kullanışlı kılar. Mükemmel işleme esnekliğine sahiptir ve sıcak veya soğuk şekilde işlenebilir.

12

15-5 Stainless Steel

Gelişmiş korozyon direnci, enine dayanıklılığı ve sünekliğiyle birçok farklı otomotiv ve havacılık uygulamasında sıkça tercih edilen bir paslanmaz çeliktir.

Medikal ve Dental Malzemeler

Sertifikalı BEGO Medical Malzemeleri

Xact Metal, çok çeşitli yüksek kaliteli, sertifikalı ve kanıtlanmış metal tozları sunmak için Praxair Surface Technologies ve Bego Medical gibi endüstri lideri toz üreticileriyle ortaklık kuruyor. Bu gaz atomize tozlar, tüm katmanların mekanik, performans ve son parça spesifikasyonları sağlamak için tutarlı yoğunluk ve tek tip yapı hızlarıyla yazdırılmasını sağlıyor.

13

Mediloy® S Co

Mediloy® S-Co, özellikle SLM üretim süreci için geliştirilmiş, kobalt, krom, wolfram ve molibden bileşimi olan, tip 5 kobalt bazlı bir diş alaşımıdır. Alaşım, metal tozlarından diş restorasyonlarının üretimi için uygundur. Mediloy® S-Co, SLM prosesi için toz olarak tedarik edilir ve güvenilir bir üretim prosesi için en yüksek kaliteyi sunar.

14

WIRONIUM® RP

Malzemenin yüksek sünekliği, kelepçelerin döküm bileşenlerde olduğu gibi etkinleştirilmesine ve böylece dental protezlerin rahat bir şekilde takılmasına ve çıkarılmasına izin verir. Homojen ve gözeneksiz malzeme yapısı sayesinde yüksek yorulma mukavemeti sağlanır.

Demo Parça Talep Edin

Metal 3B baskı teknolojileriyle normalde CNC işleme gibi geleneksel yöntemlerle ürettiğiniz parçaları daha kısa sürede, daha düşük maliyetle elde edebilirsiniz. Kendi gözlerinizle görmek mi istiyorsunuz? Bize ulaşın.

Teknik Dökümanlar

İndir (PDF)

Xact Metal XM200G 3B Yazıcı Teknik Döküman (EN)

İndir (PDF)

Xact Metal XM300G 3B Yazıcı Teknik Döküman (EN)

İndir (PDF

Xact Metal SLM 3B Baskı Tasarım Rehberi (EN)

İndir (PDF)

Xact Metal SLM 3B Baskı Ardıl İşlem Rehberi (EN)

Uzman Teknik Destek

#3Dbizimisimiz uzman ekibi her ihtiyacınız olduğunda yanınızdadır.